História a vznik spoločnosti

Optokon s.r.o.

Spoločnosť Optokon s. r. o. vznikla vo februári 1994 ako rýdzo slovenská firma so zameraním na vtedy iba nastupujúcu technológiu - vláknovú optiku. Postupom času sme svoje počiatočné aktivity - ukončovanie optických trás a meranie ich parametrov - rozšírili o ďalšie činnosti, takže dnes ponúkame zákazníkom komplexnú realizáciu lokálnych a diaľkových optických prepojení. Patria sem napr. optické trasy v oblasti telekomunikácií, energetiky, železníc, káblovej televízie a pod.

Optokon s.r.o.

Firma je vybavená vlastnou technológiou a profesionálnymi pracovníkmi, čím sa zvyšuje jej flexibilita a schopnosť operatívne reagovať aj v neštandartných situáciách. Dlhoročné skúsenosti v oblasti optických prenosov nám umožňujú vytvárať tzv. zákaznícke riešenia, v ktorých je výber komponentov a celková topológia prispôsobená individuálnym požiadavkám užívateľa.

Optokon s.r.o.

V rámci komplexnosti dodávky je montáž optickej trasy spojená so zabezpečením všetkých potrebných materiálov. Optokon má vlastnú výrobu väčšiny optických komponentov a príslušenstva, resp. je výhradným zastúpením zahraničného výrobcu, čím dokáže priamo ovplyvňovať kvalitu dodávaných výrobkov a zaručiť ich krátke dodacie lehoty a nízke ceny.

Optokon s.r.o.

Vyššie uvedené inštalácie optických prepojení môžu byť skombinované s realizáciou lokálnej metalickej siete, ako aj s návrhom a zapojením vhodných opto / metalických prevodníkov a ďalších aktívnych prvkov.

Optotel s.r.o.

Aby sme dokázali optimálne pokryť slovenský trh a plne vyjsť v ústrety našim zákazníkom, bola v roku 1995 založená dcérska spoločnosť Optotel s.r.o. ,ktorá sa zaoberá najmä stavebno - montážnou činnosťou v oblasti telekomunikácií. V priebehu roku 2001 došlo k spojeniu obchodného úseku a úzkej spolupráci medzi technickými úsekmi obidvoch firiem, takže spoločnými silami dokážeme uspokojiť ľubovolné požiadavky našich obchodných partnerov.

Optotel s.r.o.

Jednoducho - pri spolupráci s firmou Optotel nemusíte študovať odborné katalógy a poznať presné parametre požadovaných komponentov. Stručne nám povedzte, čo potrebujete vyriešiť - a ostatné nechajte na nás !!! V krátkej dobe Vám predložíme technický návrh s možnými spôsobmi realizácie a cenovými kalkuláciami.